fundacja, produkty CBD, klimuszko, turystyka senioralna, seniorplus, leczenie depresji stanów lękowych, produkty konopne
Terapia relaksacyjna – terapeutyczna na bazie mobilnego urządzenia VR TierOne GO dla opiekunów nieformalnych, opiekunów osób starszych, osób niepełnosprawnych borykającymi się ze swoimi problemami życia codziennego. Terapie tego typu [powinny być prowadzone w placówkach dziennych domów opieki, DPS-ach, ZOL-ach czy klubach Seniora to jedyna alternatywa w dobie wzmożonej depresji, frustracji czy leku ! W ramach dostępnych środków organizacje zajmujące sie opieką winny aplikować o tego typu rozwiązania.
Proponowane rozwiązanie obejmuje urządzenie VR TierOne GO jako skuteczne narzędzie prewencji zapobiegania objawów depresji, stresu i lęku bez konieczności udziału w tym procesie specjalistów zdrowia psychicznego. Mobilne gogle relaksacyjne VR TierOne GO umożliwiają relaksację za pomocą 11 sferycznych filmów w technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Sterowany tabletem zestaw 8 par gogli pozwala na przeprowadzenie grupowej sesji niwelującej stres. Trwające 10 minut filmy zostały opatrzone terapeutycznym nagraniem lektorskim, muzyką terapeutyczną oraz kojącymi dźwiękami przyrody. Zainteresowane podmioty lub osoby prowadzeniem zajęć terapeutycznych mogą zgłaszać się:
tel. 511 16 17 85
„Bądźmy skuteczni” APEL kierujemy m.in. do :
Ashwaganda zaliczana jest do roślin adaptogennych. Oznacza to, że zmniejsza zaburzenia organizmu wywołane stresem, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i immunologiczny, a także zmniejsza uczucie zmęczenia. Żeń – szeń indyjski to także popularna roślina zwiększająca libido oraz poprawiająca płodność u mężczyzn. Jakie związki występujące w ekstrakcie z korzenia witani ospałej wpływają na jej szerokie zastosowanie w suplementach diety? Czy jej stosowanie zawsze jest bezpieczne i czy wiąże się z występowaniem skutków ubocznych? Jak właściwie wybrać preparat z Ashwagandą? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w poniższym tekście.
Witania ospała pochodzi głównie z Indii, gdzie jest niemal tak popularna jak żeń – szeń w medycynie chińskiej. Za surowiec uznane są części nadziemne, z których wykorzystuje się głównie owoce oraz korzeń. Ashwagandha zawdzięcza swoje szczególne właściwości dwóm grupom związków:
Nic więc dziwnego, że Ashwaganda uznawana jest za cudowny środek na wiele schorzeń. Przede wszystkim znana jest jako adaptogen uspokajający. Dlatego może ona wspomagać terapię stanów lekowych, depresyjnych, zmęczenia oraz bezsenności. Dodatkowo hamuje objawy okołomenopauzalne, poprawia żywotność i ruchliwość plemników, pomaga w zespołach bólowych pleców i szyi, a także w zapaleniu stawów. Sproszkowana roślina stanowi również bogate źródło żelaza i bardzo dobrze stymuluje komórki układu odpornościowego. To także silny antyoksydant.
Ashwagandha to roślina po którą mogą sięgać prawie wszyscy. Jej szerokie działanie sprawia, że jest ona niemal panaceum na wiele schorzeń i sprawdzi się u osób niemal w każdej grupie wiekowej.
Ashwagandha coraz częściej znajduje zastosowanie we wspomaganiu farmakoterapii neuropatii związanych z cukrzycą, a nawet choroby Alzheimera
BIBLIOTEKA
W roku 2004/2005 opracowaliśmy program Akademia Zdrowych Pleców w ramach, którego wspólnie z firmą OPIW wyposażyliśmy 420 szkół w zestawy korekcyjne. W ramach autorskiego programu AZP przeprowadzono wiele spotkań edukacyjnych ze szkołami, samorządami.
FUNDACJA SENIORPLUS
Biuro
UL. Wolska 6/37
30-663 Kraków, Polska
TEL. 48 511 161 785
E-MAIL: prezes@seniorplus.org.pl
Nasze konto fundacji : Santander
60 1090 2053 0000 0001 2991 4047