Nasza działalność 20 letnia
W roku 2004/2005 opracowaliśmy program Akademia Zdrowych Pleców w ramach, którego wspólnie z firmą OPIW wyposażyliśmy 420 szkół w zestawy korekcyjne. W ramach autorskiego programu AZP przeprowadzono wiele spotkań edukacyjnych ze szkołami, samorządami. Zbadano tysiące dzieci z czego jasno wynikało, że na te dolegliwości mięśniowo – szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 – 2007 roku 40% orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo szkieletowych. Ból kręgosłupa, w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Osoby zaangażowane w Fundację SeniorPlus to osoby, które przez ostatnie 20 lecie wniosły wielki wkład w to by znaleźć skuteczne urządzenia, metody zapobiegające tym zjawiskom.
Rada Programowa powołana przez Dyrektora Generalnego Promocji Rehabilitacji Polskiej w roku 2004/2005
RADA KONSULTANTÓW
Ryszard Bujak – Dyrektor Generalny Promocji Rehabilitacji Polskiej
· prof. dr hab. n. o kult. fiz. Jacek Wilczyński Przewodniczący – UJK Kielce
· prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk Wiceprzewodniczący Rady – Kraków
· prof. dr hab.n.med. Jan Szczegielniak – Opole
· prof. nadzw. dr hab. Krystyna Górniak – B. Podlaska
· prof. nadzw. dr hab. Dariusz Mucha – N. Targ
· dr n. K. F. Tomasz Szurmik – Bielsko Biała
· dr n. K F Dariusz Milko – Jelenia Góra
· dr n.K.F. Józef Węglarz, – Tarnów
· dr n. med. Grzegorz Gałuszka – Kielce
· dr n. med. Grzegorz Mańko – Kraków
· dr n. K. F. Marzena Wiernicka – Poznań
· dr n. K. F. Andrzej Szczygieł – Kraków
· dr Wiesław Wojtanowski -Tarnów
RADA DIAGNOSTYCZNA
· Prof. Jerzy Przybylski – Wrocław
· Dr Karol Bibrowicz – Wrocław
· dr Jan Rybak – Poznań
· dr Renata Żabecka – Nowy Sącz
· dr Waldemar Mieszała – Oleśnica
· dr Mirosław Mrozkowiak – Olsztyn
· mgr Jerzy Miśkiewicz – Starachowice


Urządzenie posiada kształt prostopadłościanu. We wnętrzu znajdują się płyty oporowe służące do stabilizacji bioder i barków. Jedna z płyt oporowych bioder jest płytą uchylną, co umożliwia łatwe wejście ćwiczącego do urządzenia.
natomiast do przyjęcia prawidłowej pozycji podczas ćwiczenia służą: klęcznik oraz uchwyty znajdujące się w dolnej części. W górnej części znajdują się dwie głowice, osadzone na belkach z możliwością regulacji we wszystkich kierunkach (w ukł. x,y,z) i skalą wysokości ustawienia głowicy pozycjonalnie. Na górnych powierzchniach ram znajdują się skale przeznaczone do ustawienia płyt stabilizowanych obręczy barkowej i miednicy w wybranej pozycji.



Jest to urządzenie do asymetrycznego wzmacniania i rozciągania mięśni szkieletowych, pasa barkowego i biodrowego a w szczególnie do leczenia skolioz idiopatycznych. Podstawową funkcją Asymetrycznego Zestawu Bloczków Rehabilitacyjnych (AZBR) jest czynna korekcja skolioz, poprzez wzmacnianie (skracanie) mięśni strony “wypukłej” i rozciąganie mięśni strony “wklęsłej” skrzywienia. Istotną rolę w tym procesie odgrywa kifozacja kręgosłupa w czasie ćwiczeń, która wymuszona jest po przez półokrągły kształt wspornika na którym opiera tułów ćwiczący. Możliwość asymetrycznej regulacji bloczków znajdujących się po prawej i lewej stronie urządzenia pozwala przy zmianach rotacyjnych na akcentowanie elementu odratowania. Np. przy ScThdxLsin oraz gdy gdy występuje garb żebrowy po prawej stronie, ułożenie bloczka z prawej strony nieco niżej powoduje, że w czasie wykonywani ćwiczenia strona prawa tułowia ma tendencję do układania się w kierunku przeciwnym rotacji. Przy wykonywaniu ćwiczenia należy dobrać odpowiedni czas oraz obciążenie. Zalecany czas to minimum 5 min. trwania ćwiczenia, a obciążenie dobieramy stosując ciężarki z dokładnością do 0,5 kg. Strona “wypukła” powinna być bardziej obciążona od strony “wklęsłej” skrzywienia.
Projekt zrealizowany 2008 r.
W roku 2008 dzięki staraniom Dyrektora Generalnego Promocji Rehabilitacji Polskiej firma OPIW zrealizowała dostawę 500 zestawów do zajęć Terapii Integracji Sensorycznej (SI) ze środków unijnych EFS (zestaw zastrzeżony w Urzędzie Patentowym RP)


ROK 2014 to rok programu „zdrowe przyszłe pokolenie” który to będzie innowacyjnym projektem w obszarze komunikacji, marketingu i PR nadzorowanym przez powstającą Fundację SeniorPlus . Skierowany będzie do przedsiębiorstw, instytucji publicznych, mediów i organizacji non-profit, które swój wizerunek i marki budują w oparciu o zdrowie, innowacje i społeczne zaangażowanie. Naszą misją jest dbanie o zdrowie, a w szczególności zdrowie naszych podopiecznych (Seniorów) dzięki naszej wiedzy jak i innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie medycyny – jesteśmy skuteczniejsi ! A wszystko to dzięki naszym partnerom z którymi tworzymy zgrany zespół specjalistów wielu dziedzin medycznych.
SKŁAD RADY Fundacji SeniorPlus
- Prezes Zarządu Ryszard Bujak – Koordynator Rady
- Dr Grażyna Kołomyjska – Przewodnicząca Rady
- Prof. dr hab. n. med. Andrzej Zięba – Wiceprzewodniczący Rady
- Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski specjalista toksykologii, analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce.
- Prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk AWF Kraków – Prorektor KWSPZ
- Prof. ndzw. dr hab. Dariusz Mucha – Zakład Odnowy Biologicznej i Korekcji Wad Postawy
- dr n.med. Jarosław Sawka specjalista medycyny sportowej, rehabilitacji medycznej, medycyny ratunkowej, medycyny paliatywnej. Ordynator Sanatorium DEDAL w Polańczyku. Adiunkt Uczelni Państwowej w Sanoku
- dr Jarosław Jawny – Wrocławskie Centrum Terapii Kręgosłupa
- dr Adrian Kużdżał – Fizjoterapia – rehabilitacja. medyczna Ars-Medica
- dr inż. Anna Przybyłek-Boraczyńska – Ekonomia i organizacja przedsiębiorstw
- dr Aleksander Bator – Fizjoterapia – rehabilitacja Physio-Clinic
- dr n. med. Janusz Chechelski – Internista, fizjoterapia Kudowa Zdrój
- mgr Przemysław Sekuła – Kinessia Osteopatia – Rehabilitacja
- mgr Marek Łach – Grota Solno – Jodowa Galos
- mgr Grażyna Łopatka – Specjalista rehabilitacji leczniczej
- Prezes Zespołu Kancelarii Legalis Consilium Group Zbigniew Szary – Koordynator d/s turystyki krajowej i zagranicznej

- Rada Konsultantów Fundacji „SeniorPlus” zwana dalej Radą Konsultantów działa na podstawie uchwały podjętej przez Fundatorów. W 2014 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Konsultantów Fundacji w Grocie Solno Jodowej w Krakowie w, którym uczestniczył Łukasz Salwaroski Redaktor Naczelny Głosu Seniora Prezes Stowarzyszenia MANKO
- W ramach działań związanych z szeroko pojętą turystyką wyjazdową w roku 2016 na wniosek Prezesa zarządu powołano Koordynatora d/s turystyki w Wielkiej Brytanii
PATRONAT SAMORZĄDOWY


TURYSTYKA SENIORALNA
Rok 2017 stał się rokiem turystyki Senioralnej




MAŁOPOLSKA LIGA SENIORA 2017 r.
Organizacja Turniejów dla Seniorów






Wielokrotny mistrz Świata w trikach Bilardu Witold Wołkowski

Krajowy Program 2022/23


NOWY PROJEKT 2022/23 r.
Jest to projekt zrzeszający mieszkańców polskich wsi tworzących wspólnie największą krajową strukturę partnerską. Składającą się z ponad 43 120 osób będących Ambasadorami wsi. Wszyscy w sposób partnerski pomagają wprowadzać rozwiązania poprawiające jakość życia na terenach wiejskich. Fundacja jako partner będzie wdrażała programy związane z poprawą sytuacji mieszkańców w dostępie do specjalistów zakresu zdrowia – poprzez partnerów branży medycznej uczestniczących w programie.

