Biuro Kraków, 30-663, ul. Wolska 6/37
+48 511 161 785, +12 359 52 57

Programy

NOWY PROJEKT 2022 r.                    

Jest to projekt zrzeszający mieszkańców polskich wsi tworzących wspólnie największą krajową strukturę partnerską. Składa się ona z ponad 43 000 osób będących Ambasadorami wsi. Wszyscy w sposób partnerski pomagają wprowadzać rozwiązania poprawiające jakość życia na terenach wiejskich. Fundacja jako partner będzie wdrażała programy związane z poprawą sytuacji mieszkańców w dostępnie do specjalistów zakresu zdrowia – Gdyż ono jest najcenniejsze !

 

 

 

             

                          Krajowy Program 2022/23

Naszym priorytetem jest dostarczenie takich samych możliwości ludziom zamieszkującym tereny wiejskie, jakie mają mieszkańcy największych miast. Tam gdzie często nie docierają informacje o bardzo wartościowych produktach, usługach i udogodnieniach, nasza struktura szybko i skutecznie pomoże to zmienić.

To co kiedyś było niedostępne teraz staje się codziennością. Dzięki wykorzystaniu pełnego potencjału partnerstwa korzyści płyną dla wszystkich stron. Jako organizacja działająca na rzecz zdrowia publicznego chcemy dostarczyć społeczności wiejskiej najnowsze rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia ! Naszym priorytetem jest udostępnienie organizacjom lokalnym dostępu do urządzeń z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego gdyż ta społeczność najczęściej zostaje zapomniana – jednym z rozwiązań innowacyjnych jest system terapeutyczny zapobiegający depresji, stresu VR TierOne GO , który to będziemy chcieli wdrożyć na terenach Wiejskich w placówkach  NZOZ, gabinetach terapeutycznych , klubach Seniora.

 

Proponowane rozwiązanie obejmuje urządzenie VR TierOne GO  jako skuteczne narzędzie prewencji zapobiegania objawów depresji, stresu i lęku bez konieczności udziału w tym procesie specjalistów zdrowia psychicznego. Mobilne gogle relaksacyjne VR TierOne GO umożliwiają relaksację za pomocą 11 sferycznych filmów w technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Sterowany tabletem zestaw 5 par gogli pozwala na przeprowadzenie grupowej sesji niwelującej stres jak również przeprowadzenia terapii indywidualnej ( po przeszkoleniu z obsługi ) przez terapeutów zajęciowych w placówkach DPS, domach seniora, opiekunów formalnych, i nieformalnych np. w domu podopiecznego. Trwające 10 minut filmy zostały opatrzone terapeutycznym nagraniem lektorskim, muzyką terapeutyczną oraz kojącymi dźwiękami przyrody

 

Projekty:

PROGRAM > Projekty Nasze 203-2020

W roku 2004 opracowaliśmy program Akademia Zdrowych Pleców w ramach, którego wspólnie z firmą OPIW wyposażyliśmy 420 szkół w zestawy korekcyjne. W ramach autorskiego programu AZP przeprowadzono wiele spotkań edukacyjnych ze szkołami, samorządami. Zbadano tysiące dzieci z czego jasno wynikało , że  na te dolegliwości mięśniowo – szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 – 2007 roku 40%  proc. orzeczeń  o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo  szkieletowych.  Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Osoby zaangażowane w Fundację SeniorPlus to osoby, które przez ostatnie 20 lecie wniosły wielki wkład w to by znaleźć skuteczne urządzenia, metody zapobiegające tym zjawiskom. 

 

Projekt zrealizowany 2008 r.

W roku 2008 dzięki staraniom Dyrektora Generalnego Promocji Rehabilitacji Polskiej firma zrealizowała dostawę 500 zestawów do zajęć Terapii Integracji Sensorycznej (SI) – zastrzeżony w Urzędzie Patentowym RP zainstalowany w 500 w ramach projektu ze środków unijnych EFS

         Z przyjemnością oferujemy wysokiej jakości wyposażenie wspomagające prawidłowe funkcjonowanie zmysłów podstawowych dla integracji sensorycznej (jak dotyk, równowaga oraz czucie ciała), niosące nieocenioną pomoc podczas pracy nad eliminacją zaburzeń mających zasadnicze znaczenie w codziennym życiu.

Rada Programowa powołana przez Dyrektora Generalnego Promocji Rehabilitacji Polskiej w roku 2004

RADA KONSULTANTÓW
Ryszard Bujak – Dyrektor Generalny Promocji Rehabilitacji Polskiej
· prof. dr hab. n. o kult. fiz. Jacek Wilczyński Przewodniczący – UJK Kielce
· prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk Wiceprzewodniczący Rady – Kraków
· prof. dr hab.n.med. Jan Szczegielniak – Opole
· prof. nadzw. dr hab. Krystyna Górniak – B. Podlaska
· prof. nadzw. dr hab. Dariusz Mucha – N. Targ
· dr n. K. F. Tomasz Szurmik – Bielsko Biała
· dr n. K F Dariusz Milko – Jelenia Góra
· dr n.K.F. Józef Węglarz, – Tarnów
· dr n. med. Grzegorz Gałuszka – Kielce
· dr n. med. Grzegorz Mańko – Kraków
· dr n. K. F. Marzena Wiernicka – Poznań
· dr n. K. F. Andrzej Szczygieł – Kraków
· dr Wiesław Wojtanowski -Tarnów

RADA DIAGNOSTYCZNA
· Prof. Jerzy Przybylski – Wrocław
· Dr Karol Bibrowicz – Wrocław
· dr Jan Rybak – Poznań
· dr Renata Żabecka – Nowy Sącz
· dr Waldemar Mieszała – Oleśnica
· dr Mirosław Mrozkowiak – Olsztyn
· mgr Jerzy Miśkiewicz – Starachowice

 

PATRONAT SAMORZĄDOWY

   
     
Wielofunkcyjny system ergonomiczny chroniący nas przed schorzeniami kręgosłupa Rok 2004 to rok współpracy z dr Jarosławem Jawnym
w ramach, której powstał kompaktowy system dr Jawny, który spełnia wszelkie warunki ergonomiczne , niedopuszczający do deformacji kręgosłupa co w przypadku długiego siedzenia czy też pracy przy komputerze jest bardzo ważne.

Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 500 000 osób na terenie RP – od roku 2013 aktywnie uczestniczymy w tym programie Aktywizacji – Integracji – Edukacji społecznej. Z dniem 1.10.2022 r. przystąpiliśmy do krajowego programu Wieś Plus jako Ambasadorzy. 

 • SKŁAD RADY  Fundacji SeniorPlus 

  • Prezes Zarządu Ryszard Bujak – Koordynator Rady
  • Dr Grażyna Kołomyjska – Przewodnicząca Rady
  • Prof. dr hab. n. med. Andrzej Zięba – Wiceprzewodniczący Rady
  • Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski specjalista toksykologii, analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce.
  • Prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk AWF Kraków – Prorektor KWSPZ
  • Prof. ndzw. dr hab. Dariusz Mucha – Zakład Odnowy Biologicznej i Korekcji Wad Postawy
  • dr n.med. Jarosław Sawka specjalista medycyny sportowej, rehabilitacji medycznej, medycyny ratunkowej, medycyny paliatywnej. Ordynator Sanatorium DEDAL w Polańczyku. Adiunkt Uczelni Państwowej w Sanoku
  • dr Jarosław Jawny – Wrocławskie Centrum Terapii Kręgosłupa
  • dr Adrian Kużdżał – Fizjoterapia – rehabilitacja. medyczna Ars-Medica
  • dr inż. Anna Przybyłek-Boraczyńska – Ekonomia i organizacja przedsiębiorstw
  • dr Aleksander Bator – Fizjoterapia – rehabilitacja Physio-Clinic
  • dr n. med. Janusz Chechelski – Internista, fizjoterapia Kudowa Zdrój
  • mgr Przemysław Sekuła – Kinessia Osteopatia – Rehabilitacja
  • mgr Marek Łach – Grota Solno – Jodowa Galos
  • mgr Grażyna Łopatka – Specjalista rehabilitacji leczniczej
 • Rada Konsultantów Fundacji „SeniorPlus” zwana dalej Radą Konsultantów działa na podstawie uchwały podjętej przez Fundatorów. W 2014 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Konsultantów Fundacji w Grocie Solno Jodowej w Krakowie w, którym uczestniczył Łukasz Salwaroski Redaktor Naczelny Głosu Seniora Prezes Stowarzyszenia MANKO 
 •  
 •